„Zakup budynku na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie wraz z jego modernizacją oraz wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej” - etap II

powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Zakup budynku na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie wraz z jego modernizacją oraz wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej” - etap II

Drukuj
Oznakowanie projektu (galeria: 1)

W dniu 24 listopada 2020 roku Powiat Węgrowski podpisał akt notarialny dotyczący realizacji zadania pn. „Zakup budynku na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie wraz z jego modernizacją oraz wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej” - etap II.

Całkowity koszt zakupu 3 018 690,00 zł z czego 2 000 000,00 zł pochodziło z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

 

Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do poszerzenia i wzbogacenia oferty edukacyjnej, a także wyspecjalizowania oferty placówki w odpowiedzi na potrzeby osób z autyzmem o różnym poziomie funkcjonowania. Zakup i adaptacja niniejszej nieruchomości wpisuje się w założenia i cele Strategii Rozwoju Powiatu Węgrowskiego na lata 2016 – 2020, zgodnie z którą placówki edukacyjne, prowadzone przez Powiat Węgrowski, powinny oferować wysoką jakość usług edukacyjnych poprzez dysponowanie infrastrukturą w wysokim standardzie, a także dobrze wykwalifikowaną kadrą. Ponadto wdrożenie projektu przyczyni się do realizacji założeń jednego z celów strategicznych  Społeczeństwo  - poprawa jakości życia oraz wykorzystanie kapitału ludzkiego i społecznego do tworzenia nowoczesnej gospodarki Strategii  Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Powyższe wskazuje na poprawę warunków kształcenia osób niepełnosprawnych i upowszechnienie szkolnictwa integracyjnego, jak też wsparcie dla organizacji pozarządowych.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.