Baza danych zawierająca wykaz pracodawców realizujących praktyczną naukę zawodu

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Baza danych zawierająca wykaz pracodawców realizujących praktyczną naukę zawodu

Drukuj

Bazę danych utworzyliśmy z myślą o gimnazjalistach klas III i ich Rodziców, którzy dokonują trudnego wyboru – drogi swojej przyszłej kariery zawodowej, co będzie owocować przez całe ich życie. W naszym powiecie zdecydowana większość gimnazjalistów wybiera szkoły średnie. Tylko kilkanaście procent dokonuje wyboru zasadniczej szkoły zawodowej. Często jest tak, że uczniowie Ci i ich Rodzice nie mają rozeznania, stosownej informacji odnośnie możliwości realizacji praktyki zawodowej, a następnie podjęcia pracy na lokalnym rynku pracy.

Baza danych jest owocem współpracy z pracodawcami, do których Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki wystąpił z propozycją umieszczenia ich danych w niniejszej bazie.

Praktyczna nauka zawodu może odbywać się również w jednoosobowej firmie, pod warunkiem, że pracodawca posiada stosowne uprawnienia, spełnia wymagane prawem oświatowym kryteria, podmioty wymienione w bazie danych kryteria te spełniają. Absolwent gimnazjum, zanim zostanie przyjęty do zasadniczej szkoły zawodowej musi mieć uregulowaną kwestię praktycznej nauki zawodu.

W miarę napływających danych ze strony pracodawców oraz szkół baza danych jest aktualizowana.
 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.