Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego

Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego

29 lipca Premier RP Mateusz Morawiecki wizytował Gospodarstwo Rolne Państwa Katarzyny i Rafała Bieniaków w Kózkach (gm. Grębków). Spotkanie było okazją do wręczenia Premierowi aktu nadania tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”.

Premier Mateusz Morawiecki oraz Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk odwiedzili powiat węgrowski na zaproszenie Parlamentarzystów: Senator RP Marii Koc oraz Posła na Sejm RP Macieja Górskiego. Wizyta odbyła się w prężnie działającym gospodarstwie rodzinnym Państwa Katarzyny i Rafała Bieniaków, którego profilem działalności jest hodowla krów na mleko oraz zboża na paszę.

W wydarzeniu wzięła udział Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik, którzy wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Onaszkiewiczem oraz Członkiem Zarządu Powiatu Włodzimierzem Miszczakiem wręczyli pierścień z herbem Powiatu Węgrowskiego, który jest symbolem tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”.  Tytuł ten kapituła przyznała Premierowi doceniając jego szczególne zasługi dla rozwoju powiatu węgrowskiego związane z przekazywaniem licznych dofinansowań, dzięki którym samorządy mogą realizować strategicznie ważne inwestycje.

W ramach wizyty odbyła się także konferencja prasowa Premiera, a także wystąpienia licznych gości.