Wielkanocne spotkanie z uchodźcami z Ukrainy

Wielkanocne spotkanie z uchodźcami z Ukrainy

W ośrodkach tymczasowego pobytu zorganizowanych przez Powiat Węgrowski w Węgrowie i Sadownem przebywa niemal 100 uchodźców z Ukrainy. Właśnie z myślą o nich Samorząd Powiatu Węgrowskiego 26 kwietnia zorganizował spotkanie Wielkanocne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego.

Te święta dla mieszkańców z Ukrainy niestety nie były zbyt radosne. Kobiety i dzieci z dala od swoich rodzin, mężów i ojców walczących na froncie. Dlatego wśród życzeń płynących m. in. od Senator RP Marii Koc oraz Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak były te, dotyczące szybkiego zakończenia wojny, rychłej możliwości spotkania z najbliższymi, powrotu do swoich domów. W intencji Ukrainy oraz wszystkich zgromadzonych na spotkaniu świątecznym modlitwę odmówił ks. Mateusz Roguski.

Po części oficjalnej uczniowie ZSP im. Kochanowskiego przygotowali krótki, ale za to niezwykle wzruszający koncert. Później przyszedł czas na wspólny posiłek i rozmowy.

Oprócz wyżej wymienionych w wydarzeniu wzięli także udział: Wicestarosta Marek Renik, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, a także dyrektorzy szkół i instytucji zaangażowani w pomoc dla uchodźców.