powiatwegrowski.pl - Strona główna

Zakończył się remont zabytkowego ogrodzenia przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miedznie

Drukuj
(galeria: 1)

13 listopada b.r. nastąpiło oficjalne odebranie zadania pod nazwą: „Remont i przebudowa zabytkowego ogrodzenia przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miedznie, zespół dworski, tj. budynek  dworu wraz z działką nr 542/3 oraz ogrodzeniem wzdłuż nr 542/3 i 541 w m. Miedzna, pow. węgrowski” z udziałem Wicestarosty Węgrowskiego - Marka Renika a także przedstawicieli Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków, ŚDS, wykonawcy i nadzoru inwestorskiego.

Zabytkowe ogrodzenie w miejscach występowania odchyleń od pionu, znacznych ubytków i zawilgocenia zostało odcinkowo rozebrane oraz przemurowane. Wykonano nowe tynki podmurówki i słupów oraz betonowe daszki. Przęsła zostały oczyszczone oraz na nowo pomalowane.

Na wykonanie zadania powiat węgrowski pozyskał środki Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Całkowita wartość inwestycji: 142 109,29 zł , w tym:

- środki z budżetu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków -  45 000,00 zł

- środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego 97 109,29 zł

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.