Zakończył się remont zabytkowego ogrodzenia przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miedznie

13 listopada b.r. nastąpiło oficjalne odebranie zadania pod nazwą: „Remont i przebudowa zabytkowego ogrodzenia przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miedznie, zespół dworski, tj. budynek  dworu wraz z działką nr 542/3 oraz ogrodzeniem wzdłuż nr 542/3 i 541 w m. Miedzna, pow. węgrowski” z udziałem Wicestarosty Węgrowskiego - Marka Renika a także przedstawicieli Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków, ŚDS, wykonawcy i nadzoru inwestorskiego.

Zabytkowe ogrodzenie w miejscach występowania odchyleń od pionu, znacznych ubytków i zawilgocenia zostało odcinkowo rozebrane oraz przemurowane. Wykonano nowe tynki podmurówki i słupów oraz betonowe daszki. Przęsła zostały oczyszczone oraz na nowo pomalowane.

Na wykonanie zadania powiat węgrowski pozyskał środki Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Całkowita wartość inwestycji: 142 109,29 zł , w tym:

- środki z budżetu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków -  45 000,00 zł

- środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego 97 109,29 zł