Zakończono przebudowę dróg powiatowych: Wierzbno-Grębków-Kopcie i Józefin-Chojeczno Sybilaki-Kopcie

12 listopada oddano do użytku kolejne odcinki przebudowanych dróg powiatowych: nr 4249W Wierzbno – Grębków – Kopcie oraz drogi powiatowej nr 3675W Józefin (granica powiatu) – Chojeczno Sybilaki – Kopcie,  o łącznej dł. 954,55 mb.

Zakres robót obejmował: wykonanie nawierzchni bitumicznej jezdni z dwóch warstw betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego; budowę jednostronnego chodnika z betonowej kostki brukowej; wykonanie chodnika przy kościele z kostki kamiennej granitowej; wykonanie jednostronnego pobocza z kruszywa łamanego; wykonanie zjazdów do nieruchomości z betonowej kostki brukowej lub z nawierzchni bitumicznej wraz z wymianą przepustów z rur PEHD; wykonanie rowu odparowującego z umocnieniem skarp płytami EKO; remont istniejącego przepustu polegający na wymianie załamanych rur betonowych na rury HDPE 8KN – fi 500; odwodnienie korpusu drogowego; pielęgnację zadrzewienia a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 002 567,08 zł .

Finansowanie zadania:

• środki z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – 654 500,00 zł;

• środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 174 033,54 zł;

• środki z budżetu Gminy Grębków - 174 033,54 zł;