Z Serca dla Serca Stasia

Z Serca dla Serca Stasia

Przez cały weekend trwała Węgrowska Akcja Charytatywna dla Stasia cierpiącego na wadę serca - ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz wspólną zastawkę przedsionkowo-komorową. Akcja trwała trzy dni, włączonych w nią było wiele osób i instytucji z Węgrowa.

Cykl wydarzeń rozpoczął się w piątek 5 kwietnia spektaklem Teatru Amatorskiego „Nie śluby. Nie bój się kochać", w trakcie którego prowadzona była zbiórka. Spektakl był wystawiany także w sobotę i w niedzielę.

W sobotę 6 kwietnia wydarzeniem głównym był bieg charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywni Węgrów, który został objęty patronatem honorowym Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak, a Powiat Węgrowski wsparł finansowo jego organizację. W czasie biegu prowadzona była zbiórka publiczna zorganizowana przez Komitet Społeczny „Z Serca dla Serca Stasia” w składzie: Zofia Paczóska, Marcin Lazurek, Leszek Redosz. Zebrano ponad 12 tys. zł.

Oprócz Stowarzyszenia Aktywni Węgrów w organizację biegu włączyli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrowie, Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Harcerze z Hufca Doliny Liwca im. hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie, SPZOZ Węgrów – opieka medyczna, Głos Węgrowa i Okolic – Red. Mateusz Majewski – Patronat medialny, przy organizacji biegu pomagali uczniowie z klasy 1 LOM („MUNDURÓWKA”) ZSP Węgrów.

Bieg udało się zorganizować dzięki licznemu gronu sponsorów: Firma Hochland, Firma Addit, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Firma PROMOTOR POLSKA, Firma Krynica Vitamin, Kręgielnia Factory 157, Firma ML Meble, Renault AMS Chróścicki, Firma BLACHDACH Marcin Pogorzelski, Firma OP-MOBIL Piotr Jaczewski, Koło Łowieckie „LOT-HAS”, Koło Łowieckie „OLSZYNKA”, Koło Łowieckie „POBUDKA”, Piekarnia CYMES Starawieś, Piekarnia BALDWIN, Sala Zabaw „Pełno Frajdy” – zapewniła opiekę na najmłodszymi uczestnikami biegu.

Również w sobotę odbył się kolejny już mecz Czarnych Węgrów w ramach akcji „Czarni grają dla Stasia”. Klub oraz jego sympatycy wsparli węgrowską akcję kwotą 3050 zł.

Niedziela 7 kwietnia to znowu całodniowe atrakcje. Najpierw w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, gdzie odbył się kurs samoobrony dla kobiet, pokaz KRAV MAGA oraz występy grup tanecznych (MAX DANCE). Dla najmłodszych atrakcje zorganizowała Sala Zabaw Karuzela. Przed halą odbyły się pokazy samochodów strażackich, policyjnych, rajdowych i motocykli.

Wieczorem odbył się Koncert Finałowy z udziałem duetu: Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska i Wojciech Bardowski oraz Neli Zawadzkiej i Chóru Belcanto. W trakcie koncertu prowadzono licytację przedmiotów, wśród których znalazło się m. in. pióro Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, która objęła to wydarzenie patronatem honorowym.

Oprócz tego było liczne grono wspierających i tych co przekazało wiele innych, wartościowych przedmiotów: Firma Usługowa ATAP, Paulina Niewiatowska właścicielka Kręciołek Strefa Kreatywna, Anna Szaruga, MiGOK Łochów, Ewa Śliwa, Monika i Norbert Kamińscy, Karolina Żołnierzak, Jednostka Strzelecka Niezłomni Węgrów, Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaworku – Elżbieta Trojanowska, Węgrowska Grupa Motocyklowa, Ala Ostrowska, Adrian Majewski, Zespół „Stara Kuźnia”, Ewa Zdzieborska Polkowska, Wioleta Ojdana, Anna Redosz, Paweł Szczepanik – prowadzenie imprezy rodzinnej, Michał Gerasimiuk, Tadeusz Kot, Jakub Kocon, Katarzyna Stachurska, Agnieszka Ściechowska, Jolanta Serafińska.

Za organizację niedzielnych wydarzeń odpowiadał Komitet Społeczny w składzie Zofia Paczóska, Marcin Lazurek, Leszek Redosz oraz Węgrowski Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, Firma POL-DRUK, Węgrowski Klub Motorowy, Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrowie, Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie.

W czasie wszystkich wydarzeń prowadzona była zbiórka publiczna na operację i leczenie chorego na serce Stasia Kubiszewskiego. Ostateczna kwota nie jest jeszcze znana, gdyż zbiórka zakończy się 14 kwietnia, ale według wstępnych szacunków do tej pory zebrano ponad 25 tys.

Fot. FB/Aktywni Węgrów; FB/Leszek Redosz; FB/Mariusz Witkowski, Biuro Promocji Powiatu, Janusz Baum