XVIII edycja konkursu "Pióro sztuka talentu"

XVIII edycja konkursu "Pióro sztuka talentu"

21 lutego 2019 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łochowie odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia XVIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Pióro szuka talentu” organizowanego pod patronatem Starosty Węgrowskiego, Burmistrza Łochowa oraz Nadleśnictwa Łochów.

Jury konkursu oceniało 221 utworów, nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu węgrowskiego w dziedzinie poezji i prozy oraz w kategorii specjalnej, jaką stanowi wiersz o lesie.

Osiemnastoletnia tradycja konkursu i ciągłe zainteresowanie nim sprawia, że w dobie komputerów i smartfonów jest miejsce dla wrażliwych i odważnych młodych ludzi, którzy chcą podzielić się swoją twórczością z innymi.

Uroczystość rozdania nagród, które od lat stanowią markowe pióra, miała bardzo podniosły charakter, a w jej przygotowanie zaangażowała się duża grupa społeczności szkolnej, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Nagrody w imieniu Starostwa Powiatowego w Węgrowie wręczali: Wicestarosta Marek Renik i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Tadeusz Krupa.

Animatorki konkursu już zaprosiły wszystkich do udziału w XIX edycji tego wyjątkowego przedsięwzięcia za rok.