Wręczenie dyplomów stypendystom 2018 r.

Wręczenie dyplomów stypendystom 2018 r.

Dnia 4 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom 2018 r. Stypendium w kwocie 258 zł miesięcznie przyznał Prezes Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych na rok szkolny 2018/2019.
Gospodarzem uroczystości była Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty. Dyplomy wręczyli m.in.: Mazowiecka Wicekurator Oświaty – Dorota Skrzypek, prezydent Siedlec - Andrzej Sitnik, kierownik Delegatury w Siedlcach kuratorium mazowieckiego – Adam Skup oraz Ks. dr Paweł Kindracki – wicedyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej. Na uroczystość przybyło wielu gości, m.in.  Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik, Starosta Powiatu Łosickiego Katarzyna Klimiuk,  Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie Jacek Nowotniak, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie Małgorzata Janiuk, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Orkana w Sadownem oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łochowa Sławomir Ryszawa. Podczas uroczystości odczytano listy od Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Senatora RP Waldemara Kraska.
Stypendyści z Powiatu Węgrowskiego:
• Mateusz Filipiak – uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie ( ZSP w Łochowie )
• Kinga Kalbarczyk – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
• Weronika Krajewska – uczennica Technikum w Łochowie ( ZSP w Łochowie )
• Zuzanna Majbańska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Sadownem ( ZSP w Sadownem )
• Anna Rychlik – uczennica Technikum w Węgrowie ( ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie )
• Patryk Ryszawa – uczeń Technikum w Sadownem ( ZSP w Sadownem )
• Iga Staniszewska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie ( ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie )

Zebrani goście pogratulowali stypendystom wybitnych osiągnięć oraz życzyli dalszych sukcesów.