Węgrowskie Święto Policji

Węgrowskie Święto Policji

Tegoroczne obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie odbyły się 09 lipca. W wydarzeniu wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jerzy Sztuc, kadra kierownicza węgrowskiej Policji, parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i zaprzyjaźnionych służb. Jak co roku był to czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów ale też tych, z którymi na co dzień współpracują.

Całe wydarzenie miało miejsce na placu przed węgrowską komendą. Dowódca uroczystości kom. Marcin Góral Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jerzemu Sztucowi o gotowości do uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu narodowego, Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Zbigniew Zięcina przywitał zaproszonych gości.

Wśród zgromadzonych byli: Poseł na Sejm Maria Koc, Senator Maciej Górski, Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu oraz przedstawiciele władz samorządowych, szefowie zaprzyjaźnionych służb, Pan Marka Kowalika wraz z żoną - wnuk policjanta Policji Państwowej w Węgrowie przewodnika Stanisława Kowalika, zamordowanego przez NKWD w Ostaszkowie w 1940 roku, którego nazwisko widnieje na naszej tablicy przed budynkiem KPP w Węgrowie, przewodnicząca NSZZP KPP w Węgrowie, przewodnicząca ZZ pracowników KPP w Węgrowie, kadra kierownicza oraz pracownicy węgrowskiej komendy, rodziny mianowanych policjantów.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jerzy Sztuc wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. Dzisiejsze święto było także okazją do wręczenia odznaczeń związkowych. Decyzją Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów za wybitne zasługi i działalność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przyznano Medal za Zasługi insp. Zbigniewowi Zięcinie Komendantowi Powiatowemu Policji w Węgrowie

Insp. Jerzy Sztuc odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca skierowany do węgrowskich funkcjonariuszy. W swoim wystąpieniu Zastępca KWP wyraził uznanie i podziękował funkcjonariuszom z Węgrowa za rzetelną i profesjonalną realizację powierzonych zadań.

Podczas przemówień dało się słyszeć wiele słów uznania, gratulacji i podziękowań za dotychczasową służbę. Słowa wdzięczności mundurowi usłyszeli również od przedstawicieli samorządowców obecnych na uroczystości oraz ks. kapelana Adama Bogdanowicza, którzy życzyli bezpiecznej służby i kolejnych wyróżnień.

Tekst: st. sierż. Rafał Bałdyga KPP w Węgrowie

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Węgrowie