TURNIEJ SMAKÓW wyróżniony przez MROT

TURNIEJ SMAKÓW wyróżniony przez MROT

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna  wyróżniła Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie jako jeden z najlepszych produktów turystycznych Mazowsza 2016.

Turniej Smaków organizowany jest przez Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie i Lokalną Organizację Turystyczną Wielki Gościniec Litewski cyklicznie od 2014 roku. Wydarzenie dofinansowuje również Powiat Węgrowski. W ramach Turnieju odbywają się konkursy na najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz na najciekawszy kulinarny prezent z podróży szlakiem WGL - "Gościniec z podróży". Rosnąca popularność Turnieju corocznie przyciąga rzesze turystów, pasjonatów kuchni regionalnej i okolicznych mieszkańców. Impreza ma charakter plenerowy, a wśród atrakcji są m.in. międzynarodowy konkurs kulinarny, spotkania pasjonatów kuchni, warsztaty kulinarne dla dzieci, prezentacje, degustacje, sprzedaż wyrobów kulinarnych.

Kolejny Turniej Smaków już 25 czerwca 2017 r.