Szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

Szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

W dniu 4 listopada br. w sali konferencyjnej imienia I. J. Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, odbyło się szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej przeprowadzone w ramach powszechnej samoobrony. Szkolenie zostało zorganizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego tut. Urzędu. Tematem zajęć, było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposoby postępowania podczas udzielania takiej pomocy. W trakcie części praktycznej, wszyscy uczestnicy ćwiczyli techniki udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku, na fantomach z wykorzystaniem defibrylatora. Szkolenie prowadził ratownik medyczny oraz pielęgniarka dyplomowana( licencjonowana) z firmy „RM MEDITRANS”. W szkoleniu wzięło udział ponad 30 osób- głównie pracownicy starostwa, jak również przedstawiciele jednostek powiatowych takich jak: ZDP, PUP, PSSE, PCPR. Jednym z celów spotkania było przełamanie obaw i lęków, przed podjęciem próby udzielenia pomocy osobom poszkodowanym oraz wdrażanie zasad jej udzielania szerszej grupie osób, by w razie zaistnienia takiej potrzeby- potrafiono jej udzielić.