Stypendyści SOSzW i MOW

Stypendyści SOSzW i MOW

Również uczniowie szkół specjalnych skupionych w Ośrodkach prowadzonych przez Powiat Węgrowski mogą otrzymać stypendium motywacyjne Starosty Węgrowskiego. Jest jednak pewien warunek: uzyskanie wysokiej średniej ocen. Szkoły specjalne są specyficznymi jednostkami oświatowymi, stąd wymagany pułap ocen jest nieco niższy niż w szkole ogólnodostępnej, lecz aby go uzyskać wysiłek jest niewspółmierny do wkładu włożonego przez ucznia nieobarczonego deficytami rozwojowymi, przy tej samej obowiązującej podstawie programowej.

Wręczenie stypendium motywacyjnego dla dziesięciu wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-
Wychowawczego w Węgrowie oraz dwóch wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku, jakie miało miejsce dn. 8 marca br. w sali gimnastycznej węgrowskiego Ośrodka, zbiegło się z akademią przygotowaną przez uczniów tego Ośrodka, podczas której połączono dwa wątki: Dzień Kobiet – święto z ponad 100 letnią tradycją i Dzień Mężczyzn – przypadającego na 10 marca. Tego dnia wspomina się 40 Świętych Męczenników z Sebasty. (Międzynarodowy Dzień Mężczyzn wypada 19 listopada – święto ustanowione z inicjatywy ONZ). Przy okazji było dużo śmiechu i zabawy – jakże potrzebnych wychowankom Ośrodka i każdemu z nas.

Stypendyści Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie:

1) ze szkoły podstawowej specjalnej:

- Bartosz Filipek, VII b, śr. 5,20

- Nataniel Piegat, VI a, śr. 5,00

- Krzysztof Małyszka, VIII a, śr. 4,60

- Amelia Rosa, V a, śr. 4,60

- Hubert Michalak, V a, śr. 4,50

- Wiktoria Solka, VII a, śr. 4,50

2) ze specjalnej szkoły branżowej I st.:

- Damian Dąbek, III ab, śr. 4,50

- Fabian Marian Górski, I bb, śr. 4,50

- Iza Pogorzelska, III ab, śr. 4,50