Spotkanie w sprawie zabytkowego budynku Klasztoru Ojców Bartoszków w Węgrowie

Spotkanie w sprawie zabytkowego budynku Klasztoru Ojców Bartoszków w Węgrowie

29 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące dalszych losów zabytkowego budynku Klasztoru Ojców Bartoszków w Węgrowie, który do niedawna zajmowany był przez Urząd Skarbowy. Podczas rozmów dyskutowano także nad budową nowej siedziby US.

Na zaproszenie Starosty Ewy Besztak w spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Maria Koc, Biskup Drohiczyński Ks.dr Piotr Sawczuk, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. dr Łukasz Gołębiewski, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Wiceburmistrz Halina Ulińska, Rzecznik prasowy Diecezji Drohiczyńskiej ks. Marcin Gołębiewski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Węgrowie Magdalena Popowska, naczelnik Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego Małgorzata Plewka, przedstawiciel Izby Skarbowej w Warszawie oraz pracownicy merytoryczni Starostwa Powiatowego w Węgrowie i Urzędu Miejskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami budynek po dawnym Urzędzie Skarbowym zostanie przekazany w formie darowizny na rzecz Miasta Węgrowa.