Spotkanie Ruchu Obrony Polskiej Samorządności

Spotkanie Ruchu Obrony Polskiej Samorządności

Założenia ROPS omówił Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik (galeria: 1)

Na zaproszenie Starosty Krzysztofa Fedorczyka w dniu 26 stycznia 2017 rok w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie z samorządowcami w ramach Ruchu Obrony Polskiej Samorządności. Uczestniczyli w nim: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Ewa Orzełowska, starosta sokołowski, starosta miński, wójtowie z terenu województwa mazowieckiego a także przedstawiciele instytucji powiatowych i gminnych.

Zebranych powitał gospodarz spotkania Starosta Krzysztof Fedorczyk, dziękując za przybycie i wyrażając przekonanie, że działalność ROPS będzie służyła obronie fundamentalnych wartości mieszkańców.

Główne założenia działalności Stowarzyszenia przedstawił Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. W swoim wystąpieniu wspominał zbliżającą się rocznicę pierwszych wyborów, gdy już wtedy wyrażana była  idea pomocniczości i samorządności. Marszałek podkreślał, jak ważne jest wspieranie dalszego rozwoju samorządu. Zachęcał do tworzenia ROPS, w którym w obecnej chwili trwa proces rejestracji.

W dalszej części spotkania głos zabrali samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń i prasy. Przedstawiano postulaty i zadawano pytania na które odpowiadał Marszałek.

Ruch Obrony Polskiej Samorządności to inicjatywa Marszałka Adama Struzika, która ma reagować na zmiany wprowadzane w samorządach przez obecny rząd. Ruch nie zgadza się na plany wprowadzenia zmian, m.in: odebrania samorządom wojewódzkim Zarządów Wojewódzkich Melioracji i Urządzeń Wodnych, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, Powiatowych Urzędów Pracy.

Gości powitał gospodarz spotkania Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk (galeria: 2)