„Śpiewająca Eurydyka" czyli wyjątkowy koncert piosenek Anny German

„Śpiewająca Eurydyka" czyli wyjątkowy koncert piosenek Anny German

Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Greckie wino" – te i wiele innych piosenek Anny German mieli okazję usłyszeć uczestnicy koncertu, zorganizowanego przez Krajową Ligę Kobiet Polskich, Senator Marię Koc i Starostę Ewę Besztak.

Koncert, który odbył się 12 lutego b.r. poprzedziło spotkanie w którym udział wzięły: Przewodnicząca Krajowej Ligi Kobiet Polskich Aldona Michalak, Starosta Ewa Besztak i członkinie Węgrowskiego Koła Ligi Kobiet, na czele z przewodniczącą Koła Panią Barbarą Bojar.

Koncert „Śpiewająca Eurydyka” wykonała Katarzyna Zawada – Laureatka Międzynarodowego  Festiwalu Piosenki – ANNA GERMAN. Dla licznie zgromadzonych mieszkańców powiatu węgrowskiego artystka zaśpiewała największe przeboje Anny German. Spotkanie z publicznością artystka rozpoczęła od wykonania szlagierów twórczości polskiej artystki: Tańczące Eurydyki, Człowieczy los, Greckie wino, Tango d’ amore i Ktoś bardzo Cię kocha. W drugiej części koncertu artystka zaprezentowała piosenki, które przyniosły Annie German wielką sławę w Rosji, m. in. Nadieżda, (Nadzieja), Echa lubvi, (Echa miłości), A on mnie nravitsya (A on mnie się podoba). W trzeciej części Katarzyna Zawada prezentowała utwory z włoskiego repertuaru Anny German, zaśpiewała między innymi: Torna a Surriento (Wróć do Sorrento), Non ho l’eta (Nie wolno mi), Funiculi, funicula (Kolejka górska). Na zakończenie koncertu artystka wykonała największe przeboje światowej muzyki m.in. My heart will go on i Hallelujah.

Przed i po koncercie w holu Węgrowskiego Ośrodka Kultury można było obejrzeć wystawę poświęconą roli kobiet w walce o wolność Polski, przygotowaną przez Krajowa Ligę Kobiet Polskich z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.