Rozstrzygnięcie konkursu "Mój Las"

Rozstrzygnięcie konkursu "Mój Las"

Pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXXI edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las” 2017/2018.  W konkursie tym wzięło udział  280 uczniów, którzy nadesłali łącznie 280 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 maja br.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.

Konkurs odbywa się  w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe o tematyce: kategoria I   - Mój ulubiony mieszkaniec lasu, kategoria II  - Runo leśne i jego mieszkańcy, kategoria III - Zwierzęta leśne - sprzymierzeńcy czy szkodniki, kategoria IV - Ochrona różnorodności biologicznej w lasach

Spotkanie poprowadziła Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Węgrowie – Bożena Gierej, która powitała gości oraz przedstawiła wyniki. W kategorii I  zostały nagrodzone I, II, III miejsce oraz zostało wyróżnionych  11 prac, w kategorii II zostały nagrodzone I, II, III miejsce oraz wyróżniono 13 prac, w kategorii III zostało nagrodzone I, II, III miejsce oraz wyróżniono 3 prace, w kategorii IV zostało nagrodzone I, II, III miejsce.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Węgrowski Krzysztof  Fedorczyk wraz z zaproszonymi gośćmi, leśniczym Nadleśnictwa Łochów Bogdanem Kowalewskim i Bogdanem Wyszyńskim, Nadleśniczym Nadleśnictwa Siedlce Jerzym Osiakiem oraz dyrektorem Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych i prezesem firmy Taxus, wspierani przez koordynatorów konkursu w Powiecie Węgrowskim pracowników Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa  Lucynę Kwiatkowską i Paulinę Orzechowską.

Wydział Środowiska, Rolnictwa  i Leśnictwa