Promocja książki Jadwigi Peciak

Promocja książki Jadwigi Peciak

Jadwia Peciak, autorka książki "W PAŃSTWIE KRÓLA ABECADŁO" (galeria: 1)

W Węgrowskim Ośrodku Kultury dnia 8 stycznia 2019r. odbyła się promocja książki dla dzieci „W Państwie króla Abecadło”, którą napisała Jadwiga Peciak. Pani Jadwiga jest emerytowaną nauczycielką Szkoły Podstawowej w Wyszkowie gm. Liw i aktywnym uczestnikiem zajęć Węgrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzi kronikę WUTW, a jej wieloletnia twórczość pisarska jest od kilku lat wykorzystywana w utworach wokalnych wykonywanych przez uniwersytecki zespół Art Senior, w którym śpiewa.

W spotkaniu udział wzięli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która przekazała środki finansowe na wydanie publikacji, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Sekretarz Miasta Anna Kalicka wraz z radnymi, Przewodniczący Rady Gminy Liw Mieczysław Jaszczur i Sekretarz Gminy Katarzyna Żelazowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszkowie Irena Sowińska wraz z nauczycielami placówki, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Wyszkowie Iwona Żukowska, słuchacze WUTW, przyjaciele, znajomi i sympatycy twórczości aktorki, a także dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z Węgrowa wraz z nauczycielami.

Książka „W Państwie króla Abecadło”, jak podkreślała sama autorka, powstała jako pomoc w nauce alfabetu dla najmłodszych. Każda litera polskiego alfabetu ma przyporządkowaną krótką rymowankę, która łączy się w jedną barwną opowieść.

Organizatorem promocji książki był Węgrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Występ Zespołu "Art Senior" (galeria: 15)
Gratulacje złożyła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która sfinansowała wydanie publikacji. (galeria: 17)
Starosta Ewa Besztak przekazała autorce list gratulacyjny (galeria: 18)
Grtaulacje złożył Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela (galeria: 19)