Powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności (OSA)

Powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności (OSA)

Powiat Węgrowski otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków FRKF na utworzenie dwóch Otwartych Stref Aktywności. Pierwsza zostanie wybudowana na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, natomiast druga powstanie w Kaliskach przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej.

OSA, która powstanie przy ZSP w Węgrowie zostanie zrealizowana w wariancie podstawowym, w którego skład wchodzi: siłownia plenerowa (prasa nożna, podciąg, steper + wahadło, twister, motyl, sprzęt do wyciskania siedząc) oraz strefa relaksu (stół betonowy do tenisa stołowego, stół szachowy oraz ławki).

Szacunkowa wartość inwestycji: 52 000,00 zł brutto, z czego:
• środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 27 000,00 zł
• środki z budżetu FRKF – 25 000,00 zł

W Kaliskach Otwarta Strefa Aktywności przygotowana zostanie w wariancie rozszerzonym, gdzie oprócz siłowni plenerowej i strefy relaksu, powstanie także plac zabaw o charakterze sprawnościowym.

Szacunkowa wartość inwestycji: 102 000,00 zł brutto, z czego:
• środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 52 000,00 zł
• środki z budżetu FRKF – 50 000,00 zł