Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2024

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2024

W dniu 16 października w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej.

Starosta Powiatu Węgrowskiego pani Ewa Besztak przywitała zgromadzonych gości oraz podziękowała za trud i zaangażowanie podejmowane przez pracowników oświaty. Pani Starosta w swoim wystąpieniu podsumowała działalność szkół i placówek w roku szkolnym 2023/2024 oraz nakreśliła plany na przyszłość.

Do życzeń dla Dyrektorów, Nauczycieli i Pracowników oświaty przekazanych przez panią Starostę przyłączyli się także Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki pan Krzysztof Litka oraz Prezes Zarządu Oddziału w Węgrowie Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Mariola Jarmulińska.

Podczas wydarzenia został odczytany również list okolicznościowy przekazany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty panią Wiolettę Krzyżanowską.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było wręczanie Nagród Starosty Węgrowskiego dla Dyrektorów i Nauczycieli za efekty ich pracy zawodowej, zaangażowanie, życzliwość oraz otwartość. W tym roku uhonorowani zostali:

Joanna Gołębiewska-Kokoszka - Dyrektor ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Ewa Dmowska - Dyrektor I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

Agnieszka Ludwin - Dyrektor ZSP w Łochowie

Monika Słowik - Wicedyrektor ZSP w Łochowie

Sławomir Ryszawa - Dyrektor ZSP w Sadownem

Maria Pełka - Dyrektor ZSP w Ostrówku

Hanna Kasperowicz - Dyrektor SOSW w Węgrowie

Mariusz Dobijański - Dyrektor MOW w Jaworku

Beata Gashi - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie

Edyta Kozieł - nauczyciel ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Urszula Roguska - nauczyciel I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

Elżbieta Dernałowicz - nauczyciel ZSP w Sadownem

Jolanta Osiadacz - nauczyciel SOSW w Węgrowie

Anna Guzek - nauczyciel MOW w Jaworku

Po wręczeniu nagród, którego dokonali pani Starosta Ewa Besztak, pan Wicestarosta Marek Renik oraz pan Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, w imieniu nagrodzonych dyrektorów i nauczycieli słowa podziękowania przekazał dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem pan Sławomir Ryszawa.

Podczas uroczystości Dyrektorzy szkół i placówek wręczyli również Nagrody Dyrektora.

Całość wydarzenia uświetniły występy artystyczne utalentowanej młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie Anastazji Żołnierzak i Bartosza Choromańskiego oraz zespołu Kornel’s Band w składzie: p. Agnieszka Białczak – opiekun, Nataniel Piegat, Kuba Nowakowski, Amelia Piórkowska, Weronika Bereza, Ewelina Kur, Lena Rosa, Zuzanna Ptak, Dawid Goetzen ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie.

Uroczystość poprowadziła Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki pani Sylwia Rybak.