Podpisanie umowy na rozbudowę drogi powiatowej nr 4212W Stoczek – Stare Lipki

Podpisanie umowy na rozbudowę drogi powiatowej nr 4212W Stoczek – Stare Lipki

W dniu dzisiejszym ​ w Starostwie Powiatowy w Węgrowie odbyło się podpisanie umowy na rozbudowę drogi powiatowej nr 4212W Stoczek – Stare Lipki.

W imieniu Zarządu Powiatu Węgrowskiego umowę podpisali Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik. W wydarzeniu udział wzięli także Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot, Artur Lis i Krzysztof Onaszkiewicz oraz przedstawiciele wykonawcy.

Zakres realizowanej inwestycji:

• rozbudowa drogi powiatowej nr 4212W z betonu asfaltowego o szerokości 6,0 m w km 1+170 do końca opracowania, długości 2691,00 mb
  • rozbiórka i budowa mostu,
  • budowa kładki na moście,
  • jednostronna ścieżka pieszo - rowerowa o nawierzchni z kostki brukowej o szerokości 2,0 m i długości 161,00 mb,
  • jednostronna ścieżka rowerowa/ pieszorowerowa o nawierzchni bitumicznej o szerokości zmiennej od 1,5 m netto - 2,0 m netto, długości 2 530,00 mb
  • obustronne pobocze z kruszywa niezwiązanego 0/31,5 mm C90/3 o szerokości 1,0 m,
  • odwodnienie poprzez kanalizację deszczową oraz otwarte rowy przydrożne,
  • przebudowa kolidującej sieci wodociągowej,
  • zjazdy z betonu asfaltowego na drogi wewnętrzne oraz zjazdy indywidualne w obszarze niezabudowanym,
  • zjazdy z kostki brukowej na działki w terenie zabudowanym,
  • wykonanie peronów przystankowych,s
  • wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
  • wycinka i pielęgnacja zadrzewienia.

Wartość robót budowlanych : 13 312 980,46 zł dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Termin realizacji: 01.07.2025 r.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST sp. z o.o.