Plenerowe Widowisko Historyczne na Rynku Mariackim w Węgrowie

Plenerowe Widowisko Historyczne na Rynku Mariackim w Węgrowie

Powrót Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej (galeria: 1)

Dnia 28 sierpnia 2016 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyło się Plenerowe Widowisko Historyczne pt. „Powrót Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej. O godz. 14:00 na węgrowskim rynku zaproszeni goście, turyści a także licznie zgromadzeni  mieszkańcy Węgrowa i okolic powitali Jana Dobrogostego Krasińskiego po powrocie z Bitwy pod Wiedniem. Wielki fundator i mecenas Węgrowa, uczestniczył w odsieczy wiedeńskiej w 1683 roku dowodząc chorągwią husarską. Po widowiskowym wjeździe karetą na rynek wraz z paradą konną w historycznych strojach husarii i wojska, nastąpiło oficjalne powitanie Orszaku Jana Dobrogosta Krasińskiego przez wszystkie stany miasta: szlachtę, duchowieństwo, mieszczan, Szkotów i Żydów. Następnie zebrani mogli obejrzeć widowiskowy pokaz poloneza a także uczestniczyć w imprezie. Obecna na inscenizacji Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego Pani Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc za zorganizowanie pięknego widowiska historycznego, gratulując jednocześnie pomysłu. Podkreśliła także piękną grę występujących, którzy wcielili się w postaci historyczne.

Powrót Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej (galeria: 2)
Powrót Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej (galeria: 3)
Plenerowe Widowisko Historyczne pt. „Powrót Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej” (galeria: 4)
Plenerowe Widowisko Historyczne pt. „Powrót Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej” (galeria: 5)