Otwarcie dróg powiatowych na terenie Gminy Grębków

Otwarcie dróg powiatowych na terenie Gminy Grębków

29 czerwca na trenie Gminy Grębków odbyło się uroczyste otwarcie dwóch przebudowanych odcinków drogowych: nr 4249W Wierzbno – Grębków – Kopcie oraz drogi powiatowej nr 3675W Józefin (granica powiatu) – Chojeczno Sybilaki – Kopcie oraz nr 2252W Milew (granica powiatu) Trzebucza – Kózki w miejscowości Kolonia Sinołęka, Stawiska.

W wydarzeniu wzięli udział: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Kierownik Delegatury WUM w Siedlcach Anna Kaszuba, gospodarze wydarzenia na czele ze Starostą Ewą Besztak, Wicestarostą Markiem Renikiem oraz Wójtem Gminy Grębków Bogdanem Dolińskim, przedstawiciele samorządu powiatowego oraz gminnego, właściciel firmy WIKRUSZ Adam Witkowski będącego wykonawcą jednej z otwieranych inwestycji oraz mieszkańcy. Niżej przedstawiamy specyfikację otwieranych inwestycji drogowych.

Droga powiatowa nr 4249W Wierzbno – Grębków – Kopcie oraz drogi powiatowej nr 3675W Józefin (granica powiatu) – Chojeczno Sybilaki – Kopcie,  o łącznej dł. 954,55 mb.

Zakres robót obejmował: wykonanie nawierzchni bitumicznej jezdni z dwóch warstw betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego; budowę jednostronnego chodnika z betonowej kostki brukowej; wykonanie chodnika przy kościele z kostki kamiennej granitowej; wykonanie jednostronnego pobocza z kruszywa łamanego; wykonanie zjazdów do nieruchomości z betonowej kostki brukowej lub z nawierzchni bitumicznej wraz z wymianą przepustów z rur PEHD; wykonanie rowu odparowującego z umocnieniem skarp płytami EKO; remont istniejącego przepustu polegający na wymianie załamanych rur betonowych na rury HDPE 8KN – fi 500; odwodnienie korpusu drogowego; pielęgnację zadrzewienia a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 002 567,08 zł .

Finansowanie zadania:

• środki z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – 654 500,00 zł;

• środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 174 033,54 zł;

• środki z budżetu Gminy Grębków - 174 033,54 zł;

WYKONAWCA: P.W.WIKRUSZ Adam Witkowski

INSPEKTOR NADZORU: IMS PROJEKT Marek Sadłowski

Przebudowa drogi powiatowej nr 2252W Milew (granica powiatu) Trzebucza – Kózki w miejscowości Kolonia Sinołęka, Stawiska, od km 3+540 do km 3+810, od km 3+810 do km 4+028, od km 4+028 do km  4+480 o długości odcinka 0,940 km

Zakres prac:

- przebudowa odcinka o długości 0,94 km

- oczyszczenie rowów

- wykonanie przepustów pod koroną drogi

- wykonanie zjazdów i przepustów pod zjazdami

Zadanie dofinansowane ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Wartość inwestycji 649 403,89 zł, w tym:

• środki z budżetu państwa – 378 828,00 zł (78% kosztów KW)
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 135 287,95 zł
  • środki z budżetu Gminy Grębków – 135 287,95 zł

Wykonawca prac firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Regionalne Drogi Podlaskie ul.  Brzeska 128, 08 – 102 Siedlce

Inspektor nadzoru - firma SPD z/s w Warszawie reprezentowana przez Pana Fabiana Stasiewicza.