Odsłonięcie tablicy C.K.Norwida w Łochowie

Odsłonięcie tablicy C.K.Norwida w Łochowie

Uroczyste odsłonięcie tablicy (galeria: 1)

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk dnia 20 października b.r. uczestniczył w odsłonięciu tablicy pamiątkowej upamiętniającej ostatnią wizytę Cypriana Kamila Norwida w Łochowie w 1842 roku. Uroczystości odbyły się w Pałacu w Łochowie, a rozpoczęła je Msza Święta w intencji 195. Rocznicy urodzin poety odprawiona w kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego przy Pałacu. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli lokalnych samorządów, instytucji i społeczność gminy Łochów. Pamiątkową tablicę poświęcił Ksiądz Biskup prof. dr hab. Tadeusz Pikus.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali referatu Pani Małgorzaty Szeji dotyczącego życia i twórczości poety, którego podsumowaniem był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie.

Msza św. w intencji poety (galeria: 2)
Uroczyste odłonięcie i poświęcenie tablicy C.K.Norwida - Pałac w Łochowie (galeria: 3)
Tablica upamiętniająca ostatnią wizytę C.K.Norwida w Łochowie (galeria: 4)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk (galeria: 6)