Obchody Dnia Strażaka w Węgrowie

Obchody Dnia Strażaka w Węgrowie

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wręczył dyplomy i wyróżnienia dla lauratów konkursu „Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego” w kategorii strażak zawodowy. (galeria: 1)

W dniu 30 maja br. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Strażaka, w których udział wzięli m.in: Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, Grzegorz Woźniak Poseł RP, Janina Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, st. bryg. mgr Jarosław Kurek Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Ireneusz Królik były doradca Komendanta Głównego PSP, Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Antoni Tarczyński Starosta Powiatu Mińskiego oraz wójtowie i burmistrzowie powiatu węgrowskiego i delegacja ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie na czele z Januszem Baumem dyrektorem placówki. Gospodarzem uroczystości był Komendant PSP st. bryg. mgr inż Jarosław Soszyński.

Uroczystość była okazją do wręczenia strażakom odznaczeń i awansów.

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk - wręczył dyplomy i wyróżnienia dla laureatów konkursu „Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego” w kategorii strażak zawodowy. Dyplomy, wyróżnienia i nagrody  począwszy od roku 2016, przyznawane są  za wybitne osiągnięcia w służbie lub pracy społecznej w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Konkurs został ustanowiony Uchwałą Zarządu Powiatu Węgrowskiego w dwóch kategoriach: strażak zawodowy oraz strażak ochotnik. Kapituła konkursu w bieżącym roku tytuł „Strażaka Roku Powiatu Węgrowskiego”, przyznała asp. Krzysztofowi Twardowskiemu oraz dwa wyróżnienia st. ogn. Krzysztofowi Skolimowskiemu i asp. sztab. Krzysztofowi Gałązce z KP PSP w Węgrowie. Nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Węgrowskiego i będą również wręczane na sesji Rady Powiatu w dniu 8 czerwca br. także w kategorii „strażak ochotnik”.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka na placu przed Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie (galeria: 2)
Zaproszeni goście na obchodach Dnia Strażaka (galeria: 3)
Komendant PSP st. bryg. mgr inż Jarosław Soszyński podziękował strażakom za ich wzorową służbę (galeria: 4)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wręczył dyplomy i wyróżnienia dla lauratów konkursu „Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego” w kategorii strażak zawodowy. (galeria: 5)