Minister Henryk Kowalczyk z wizytą w powiecie węgrowskim

Minister Henryk Kowalczyk z wizytą w powiecie węgrowskim

Rządowy program „Czyste powietrze” i zmiany ustawowe w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi to główne tematy poruszane przez Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka w trakcie wizyty na terenie powiatu węgrowskiego.

Cykl spotkań, mający miejsce 20 marca, rozpoczął się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, gdzie odbyło się spotkanie z udziałem władz powiatowych i gminnych. Tematem przewodnim były obowiązki gminne w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi oraz planowane zmiany prawne w tym zakresie.

Tego dnia odbyła się również konferencja prasowa z udziałem Ministra oraz dwa spotkania otwarte: dla mieszkańców Gminy Liw oraz Węgrowa. Tematem przewodnim był program „Czyste powietrze”. Minister zachęcał przybyłych mieszkańców do korzystania z programu, dzięki któremu możliwa jest termomodernizacja domów jednorodzinnych, wymiana stolarki okiennej oraz pieców.

W spotkaniach Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.