Koncert Papieski w Łochowie

Koncert Papieski w Łochowie

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II – w Niedzielę 18 października 2015 odbył się w par. Niepokalanego Serca N.M.P w Łochowie koncert papieski w wykonaniu Artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i Scen Warszawskich. Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią w której uczestniczyli artyści. Po  mszy świętej odbył się  koncert ku czci św. Jana Pawła II. Odbiorcy koncertu żywo reagowali na  pieśni i słowa związane ze świętym Papieżem. Za scenariusz, reżyserię i prowadzenie koncertu odpowiadał P. Ryszard Nowaczewski Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie. Oprawę muzyczną – fortepian: P. Małgorzata Piszek, skrzypce – P. Tadeusz Melon, oraz instrumenty Perkusyjne – P. Krzysztof Szczotka. Wsród solistów należy wymienić: P. Bogumiłę Dziel-Wawrowską – sopran, P. Joannę Ewę Zaniewicz – mezzosopran, P. Roberta Szpręgla – baryton, oraz P. Andrzeja Wojdę – bas.

Organizatorami koncertu byli:

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie
Poseł na Sejm Marek Sawicki

Starosta Węgrowski  Krzysztof Fedorczyk

W koncercie udział wzięli:

Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk wraz z współpracownikami

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Wieczorek

Wiceburmistrz Łochowa Urszula Kalinowska

oraz parafianie którym dziękujemy za przybycie.

fot.: Parafia Niepokalanego Serca NMP w Łochowie