Jubileusz 80.lecia Liceum Ogólnokształcącego w Łochowie

Jubileusz 80.lecia Liceum Ogólnokształcącego w Łochowie

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie w dniu 12 października obchodził swój Jubileusz 80.lecia.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie, której przewodniczył Ordynariusz Drohiczyński bp. Piotr Sawczuk.

Dalsza się uroczystości  odbyła się na hali sportowej im. Mariana Dzięcioła w Łochowie Zaproszonych gości, uczniów,  rodziców i absolwentów powitała dyrekcja Zespołu Szkół Pani Agnieszka Ludwin i Pani Monika Słowik.

Wśród gości obecni byli  m.in. bp. Piotr Sawczuk, Starosta Powiatu Węgrowskiego Pani Ewa Besztak, Wicestarosta Powiatu Pan Marek Renik oraz  p.o. Burmistrza Łochowa Pani Małgorzata Łotarska.

Jubileuszowa uroczystość odbywała się pod hasłem „W ogrodzie wspomnień”. Na gali obecna była wnuczka patronki szkoły, Pani Maria Sadzewicz.

W części artystycznej Zespół Tańca Ludowego „Sadzewiczowa” zaprezentował zachwycające układy taneczne przygotowane przez Panią Anitę Michalik. Podczas Gali zespół wraz z trenerką i opiekunami Panią Kingą Nurkiewicz i Panią Barbarą Gamdzyk otrzymali z rąk Starosty Powiatu Węgrowskiego Pani Ewy Besztak i dyrektor Zespołu Szkół Pani Agnieszki Ludwin upominki i dyplomy uznania za upowszechnianie bogatego dorobku kultury polskiej oraz promowanie folkloru i tradycji szkoły.

Na zakończenie uroczystości uczestnicy zwiedzili szkołę, odbyły się spotkania klasowe absolwentów oraz wspólna potańcówka.