Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

W dniu 29.01.2020r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Węgrowie. Zarządzeniem Nr 46/2019 Starosty Węgrowskiego  z dnia 10 grudnia 2019r. w skład Rady na kadencję 2019/2023 zostały powołane następujące osoby: Bogdan Doliński, Tomasz Gajewski, Mariola Jarmulińska, Anna Kaszuba, Łukasz Komorowski, Ryszard Kocon, Ryszard Krasnodębski, Małgorzata Łotarska, Robert Marczak, Maciej Robak, Bogusław Szymański.

Rada jest organem opiniodawczo – doradczym Starosty Węgrowskiego w sprawach polityki rynku pracy.

Nowi członkowie otrzymali z rąk Pani Ewy Besztak – Starosty Węgrowskiego akty powołania na kadencję 2019 – 2023.

Członkowie Rady wybrali na Przewodniczącego – Bogusława Szymańskiego a na V-ce Przewodniczącą - Annę Kaszubę.

Przedmiotem obrad Powiatowej Rady Rynku Pracy jest m.in. ocena działalności Powiatowego Urzędu Pracy, opiniowanie podziału środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań będących w dyspozycji powiatu węgrowskiego, opiniowanie podziału środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz wydawanie opinii w sprawie otwarcia nowych kierunków kształcenia zawodowego.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie

Anna Wieczorek