Historyczna inwestycja w powiecie węgrowskim

Historyczna inwestycja w powiecie węgrowskim

Podpisanie umowy od lewej: Członek zarządu Andrzej Kruszewski, Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicemarszałek Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc (galeria: 1)

Starania Powiatu Węgrowskiego dotyczące przebudowy 28,12 km drogi zostały uwieńczone sukcesem.

Podpisanie umowy pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2247 W Kałuszyn (granica powiatu) – Wierzbno – Roguszyn - Korytnica – Paplin” w ramach Regionalnej Inwestycji Terytorialnej pn.       „Utworzenie Zintegrowanego Wielofunkcyjnego Węzła Wymiany Pasażerskiej w Siedlcach oraz rozbudowa i modernizacja powiązanego z nim układu komunikacyjnego miasta i subregionu siedleckiego” pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego reprezentowanym przez Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewę Orzełowską oraz Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbietę Lanc, a Przedstawicielami Powiatu Węgrowskiego na czele ze Starostą Krzysztofem Fedorczykiem, Członkiem Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzejem Kruszewskim przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Anny Pawełas odbyło się dnia 12 czerwca 2017r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie. Podczas podpisania umowy obecny był również Zastępca Dyrektora ds. EGRR Grzegorz Świętorecki. Odcinki drogi będące przedmiotami inwestycji przebiegają przez teren Gminy Korytnica oraz Gminy Wierzbno.

Całkowita wartość projektu wynosi 20 374 224,00 zł, w tym:

- dofinansowanie z UE w ramach RPO WM na lata 2014 – 2020 – 12 224 534,40 zł, tj. 60 % ogólnej wartości projektu

- środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 5 019 705,52 zł

- środki z budżetu Gminy Korytnica – 1 829 984,08 zł

- środki z budżetu Gminy Wierzbno – 1 300 000,00 zł

W ramach projektu przewiduje się:

-ułożenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego

-poszerzenie jezdni dla przekroju szlakowego

-zwiększenie nośności drogi

-wykonanie nowych poboczy

-wybudowanie nowych odcinków chodników

-wybudowanie peronów autobusowych oraz zatoki postojowej

-wykonanie zjazdów w terenie zabudowanym

-wykonanie przepustów pod zjazdami

-wymianę przepustów w koronie drogi

-oczyszczenie rowów

-wycinkę oraz nasadzenie drzew

-montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu

-wykonanie oznakowania poziomego oraz nowego pionowego.

Planowany okres realizacji projektu czerwiec 2017 – maj 2018r.

Pamiątkowej zdjęcie po podpisaniu umowy (galeria: 15)