#HelpUkraine

#HelpUkraine

4 marca Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela uczestniczyli w spotkaniu z Fiammettą Cappellini - koordynatorem zespołu interwencyjnego włoskiej Fundacji AVSI, która rozpoczęła kampanię #HelpUkraine. Inicjatorem spotkania był Marek Soszyński – Wiceprezes Stowarzyszenia AVSI Polska.

Spotkanie poświęcone było współpracy pomiędzy fundacją a samorządami powiatu węgrowskiego w zakresie pomocy uchodźcom. W toku dyskusji nakreślono trzy płaszczyzny takiej współpracy: wsparcie uchodźców przebywających na terenie powiatu węgrowskiego, objęcie dzieci i młodzieży pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz pomoc materialną dla mieszkańców objętej wojną Ukrainy.

AVSI Foundation jest jedną z najważniejszych organizacji pozarządowych w Europie. Działa w obszarze pomocy społecznej, edukacji, stawia sobie za cel poprawę warunków socjalno – ekonomicznych poprzez promocję małej przedsiębiorczości, ustawiczne kształcenie dorosłych, szkolenia zawodowe, zwalczanie bezrobocia, działania na rzecz służby zdrowia.