Gala – przegląd dorobku artystycznego

Gala – przegląd dorobku artystycznego

Zespół "Zawierucha" z I LO  im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. (galeria: 1)

Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Węgrowski zaprezentowały swój dorobek artystyczny dnia 31.05.2017 r. podczas gali, która odbyła się w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Organizatorami wydarzenia, które zaszczyciła swoją obecnością także Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pani Ewa Orzełowska byli Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska.

Galę rozpoczęła Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska witając gości i przedstawiając cel widowiska jakim było pokazanie uzdolnionej wokalnie, muzycznie i tanecznie młodzieży z I LO w Węgrowie, ZSP w Węgrowie, ZSP w Łochowie i ZSP w Sadownem. Widowisko prowadzili  uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie - Katarzyna Krasnodębska i Jakub Tontarski.

Szkoły zaprezentowały następujące programy:

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie: Kinga Jarząbek piosenka „To co mam” , Kamila Banaszek piosenka „Astronom porwany” , zespół pieśni  i tańca „ Zawierucha” z repertuarem tradycyjnych tańców ludowych, skecz kabaretowy w stylu ludowym: Zuzanna Skrzydlewska, Kamila Banaszek, Kinga Jarząbek, Izabela Barszcz i Justyna Szczupak przy akompaniamencie Michała Petryńskiego. Występ przygotowali Państwo:  Katarzyna i Kamil Zaliwscy, Kinga Veit, Andrzej  Giers i Agnieszka Białczak.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie: zespół muzyczno- wokalny „W dobrym tonie” piosenka  „Powtarzaj to”,  Emilia Gałecka z zespołem piosenka „Radioactive”, utwór  instrumentalny „Roundtable rival” w wykonaniu Karola Wysockiego i  „I love rock and roll”  w wykonaniu Pauliny  Kodym. Występ Zespołu Szkół zakończy utwór instrumentalny „Obojętność” w  wykonaniu Karola Wysockiego. Opiekunem występujących jest Pan Radosław Świderski.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Łochowie: „Zespół Tańca Ludowego Sadzewiczowa” oraz solistki: Paulina Ogonowska, Aleksandra Kalinowska i Patrycja Wielgat. Młodzież przedstawiła  wiązankę tańców z południa Polski: trojaka i krakowiaka, tańców narodowych: poloneza, mazura i polkę a także utwory wokalne: „Cyt cyt” i „ Gdzie ten, który powie mi”. Paulina Ogonowska zaśpiewała utwory: „Listen”, „Kolorowy wiatr” i „Eurydyki” . Opiekunkami zespołu są Panie Anna Pękul  i Barbara Gamdzyk.

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem: Grupa Taneczna Sadowne zaprezentowała wiązankę tańców i zabaw podlaskich w tym: polkę, oberka, żurawia, zawieruchę a także tańce narodowe poloneza i mazura. Utwory „Piosenka księżycowa” i „Lay me Down”  zaprezentowała Inga Tarapata. Muzykę do tańców narodowych wykonała Polska Kapela Ludowa Feliksa Dzierżanowskiego. Do tańców podlaskich akompaniament przygotował pan Kamil Kiełek. Opiekunem Grupy Tanecznej Sadowne jest Pani Mirosława Renik.

Wicestarosta Halina Ulińska wręczając wykonawcom i ich opiekunom upominki podziękowała wszystkim za piękne występy. „ Powiat Węgrowski ma wyjątkowo zdolną młodzież” – podkreślała Wicestarosta, co potwierdziła bardzo licznie zgromadzona publiczność nagradzając występujących gromkimi brawami. Na zakonczenie dla artystów i publiczności został zorganizowany słodki poczęstunek.

Otwarcia Gali dokonała Wicestarosta Halina Ulińska. (galeria: 2)
Prowadzący Galę - Katarzyna Krasnodębska i Jakub Tontarski z I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie (galeria: 3)
Galę swoją obecnością zaszczyciła Pani Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego (galeria: 4)
Kinga Jarząbek - uczennica I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie (galeria: 5)