Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy

W dniu 04 marca 2017 r. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Węgrowie już po raz czwarty wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Logopedy organizując kolejną edycję konkursu recytatorskiego. Konkurs recytatorski „Żeby kózka nie skakała” odbył się w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Zorganizowany był dla dzieci w dwóch grupach wiekowych (dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci z kl. I – III). Każda grupa liczyła po 30 uczestników. Celem konkursu było wyrobienie pamięci językowej, logicznej i mechanicznej, wzbogacenie słownictwa, umiejętności wydobycia myśli przewodniej, wyrobienie potrzeby obcowania na co dzień z pięknem poezji,  zwrócenia uwagi na dbałość artykulacyjną. Uczestników konkursu oceniała Komisja w składzie:

Izabela Ratyńska - Dyrektor Poradni,

Lidia Siuchta – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego,

Paweł Marchela – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego,

Joanna Cieplińska – nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grębkowie,

Anna Dudek – logopeda Poradni.

Oceniając uczestników komisja wzięła pod uwagę przygotowanie dzieci pod kątem artykulacyjnym i dykcyjnym, dobór wiersza oraz interpretację tekstu.

W wyniku pracy komisji wyłoniono następujących laureatów:

Grupa przedszkolna

I miejsce: Wojciech Dominik lat 6,  Przedszkole  nr 1 w Węgrowie,

II miejsce: Zofia Wasążnik lat 6,  Przedszkole nr 1  w Węgrowie,

III miejsce: Magdalena Pikulska lat 5,  Przedszkole nr 2 w Węgrowie.

Wyróżnienie: Sebastian Krupa lat 6, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy                           w Węgrowie.

Uczniowie klas I – III:

I miejsce: Julia Kalbarczyk, kl. III, Szkoła Podstawowa w Starejwsi,

II miejsce: Antonina Miklaszewska, kl. I, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Grębkowie,

III miejsce: Mikołaj Damętko, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łochowie.

Wyróżnienie: Kacper Kałuski, kl. III, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Grębkowie,

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodki upominek. Fundatorem nagród rzeczowych w konkursie był  pan Mirosław Ziółkowski firma PHUP Mirpol z Łochowa. Natomiast słodki poczęstunek zapewniła uczestnikom pani Kinga Gromulska – Kosińska Piekarnia –„Gromulska” z Dobrego oraz pan Paweł Pajka z Miedzny.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie