Dofinansowania z WFOŚiGW dla Gmin i jednostek OSP

Dofinansowania z WFOŚiGW dla Gmin i jednostek OSP

4 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się uroczyste podpisanie umów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekty realizowane przez szeroko rozumianą ochronę środowiska przez gminy oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu węgrowskiego.

W wydarzeniu wzięli udział: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, Kierownik Delegatury WUM w Siedlcach Anna Kaszuba, Dyrektor Wydziału Zamiejscowego WFOŚiGW w Siedlcach Agnieszka Kiljańczyk, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot, Radny Powiatu Węgrowskiego Łukasz Komorowski, a także samorządowcy z terenu powiatu: Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus oraz przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych objętych dofinansowaniami.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak powitała wszystkich zgromadzonych gości i pogratulowała im dofinansowań na realizowane projekty. Głos zabrali także inni goście obecni na tym wydarzeniu.

Jednostki OSP, które otrzymały dofinansowanie

Ochotnicza Straż Pożarna w Gwizdałach

Aktywowanie i doposażenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Gwizdałach

11 310,00 zł

Ochotnicza Straż Pożarna w Łochowie ul. Fabryczna

Zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Łochowie ul. Fabryczna

18 819,00 zł

Ochotnicza Straż Pożarna w Sokółce

Aktywowanie i doposażanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Sokółce

14 705,00 zł

Ochotnicza Straż Pożarna w Sokółce

Zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Sokółce

19 764,20 zł

OSP w Ostrówku

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku

OSP w Leśnogórze

Ocieplenie remizy OSP w Leśnogórze

29 700,00 zł

OSP Czerwonka

Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku strażnicy OSP Czerwonka

18 360,00 zł

Gmina Miedzna

Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku OSP Wrotnów

27 540,00 zł

OSP w Zuzułce

Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku strażnicy OSP Zuzułka

13 770,00 zł

Gminy, które otrzymały dofinansowanie

Gmina Łochów

Usuwanie azbestu z gminy Łochów w 2021 r.

Gmina Liw

Utylizacja azbestu na terenie gminy Liw

Gmina Stoczek

29 850,00 zł