Dni Powiatu Węgrowskiego i Łochowa 2025
W miniony weekend, 14 i 15 czerwca 2025 roku, Park Dębinka w Łochowie zamienił się w tętniące życiem centrum kultury, muzyki i lokalnych tradycji. Wszystko za sprawą wspólnego świętowania Dni Powiatu Węgrowskiego i Łochowa - wydarzenia, które na stałe wpisało się już w kalendarz najważniejszych imprez roku.
Pierwszy dzień obchodów, 14 czerwca, rozpoczął się muzycznym ukłonem w stronę lokalnych tradycji. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe i folkowe: Sadowianki, Brok Folk, Gwizdalanki oraz Z.L. Miedzynianki. Każdy z koncertów przyciągał liczne grono widzów, którzy z entuzjazmem oklaskiwali znane i lubiane melodie w regionalnych aranżacjach.
W sobotnie popołudnie ogłoszono również konkurs kulinarny „O Kielich W. Wielądko”, którego nazwa nawiązuje do postaci Wojciecha Wielądko – znanego kuchmistrza i autora pierwszej polskiej książki kucharskiej. Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie wśród miłośników lokalnych smaków, a zapachy unoszące się znad stoisk kusiły nie tylko jury, ale i odwiedzających.
WYNIKI KONKURSU
Skład komisji:
- Roman Postek - Przewodniczący
- Tomasz Mielniczek
- Angelika Pasek - Gilarska
- Sławomir Ryszawa
- Artur Lis
I miejsce - Grzegorz Muciński
II miejsce - KGW Sąsiadeczki
III miejsce - Sermlek Mariusz Gregorczyk
Wyróżnienie - KGW Jaczewianki
Wyróżnienie - KGW w Trawach
Wyróżnienie - KGW Zajączanki
Wyróżnienie - Monika Mazurek
Wyróżnienie - KGW Leśniki
PUCHAR DYREKTORA - KGW Jaczewianki
Wieczorem nadszedł czas na gwiazdy muzyki rozrywkowej. Najpierw publiczność rozgrzał zespół Piękni i Młodzi, a następnie scenę przejął Bolter. Sobotni finał należał do DJ-a Miszczuka, którego energetyczny set zamienił parkową przestrzeń w plenerowy klub taneczny.
Drugi dzień imprezy, 15 czerwca, miał bardziej rodzinny i edukacyjny charakter. Na scenie wystąpili uczniowie lokalnych szkół, prezentując swoje talenty artystyczne w formie występów wokalnych, tanecznych i teatralnych. Nie zabrakło również prezentacji słuchaczy Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczestników ogniska wokalnego Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury.
Kulminacją niedzielnego programu był koncert Zenka Martyniuka – niekwestionowanego króla disco polo. Jego występ zgromadził tłumy fanów, którzy wspólnie śpiewali największe przeboje, takie jak „Przez twe oczy zielone” czy „Pszczółka Maja”.
W wydarzeniu wzięli udział: Poseł Na Sejm RP Maria Koc, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Burmistrz Miasta Łochowa Robert Gołaszewski, Dyrektor MiGOK w Łochowie Artur Lis, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Rowicka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Sławomir Ryszawa oraz Kierownik Biura Promocji Powiatu Tomasz Mielniczek.