78. rocznica powstania Armii Krajowej

78. rocznica powstania Armii Krajowej

14 lutego 1942 r. na mocy rozkazu gen. Władysława Sikorskiego, Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych, Związek Walki Zbrojnej przekształcono w Armię Krajową. Jej komendantem głównym został gen. Stefan Rowecki „Grot”.

W 78. rocznicę tych wydarzeń delegacja w imieniu Parlamentarzystów: Senator RP Marii Koc reprezentowanej przez Dyrektora Biura, Michała Piotrowskiego oraz Posła na Sejm RP Macieja Górskiego reprezentowanego przez Dyrektora Biura, Macieja Robaka, a także Starosta Węgrowski Ewa Besztak, złożyli wieńce upamiętniające te wydarzenia.