100. lecie OSP Wilczogęby

100. lecie OSP Wilczogęby

Kolejna jednostka OSP w powiecie węgrowskim obchodziła swoje 100. lecie istnienia. 30 czerwca świętowali strażacy w Wilczogębach, gmina Sadowne.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się uroczystą zbiórką pododdziałów pod remizą OSP Wilczogęby. Następnie wszyscy uczestnicy przemaszerowali do przygotowanego przy pomniku POW w Wilczogębach ołtarza polowego, gdzie odbyła się msza św. koncelebrowana przez kapelana strażaków ks. Wiesława Niemyjskiego oraz ks. Stanisława Wojciechowskiego i ks. Antoniego Kunickiego. Główna część obchodów odbyła się przed budynkiem strażnicy, gdzie dokonano wręczenia medali i odznaczeń dla zasłużonych strażaków. Podczas jubileuszu Samorząd  Powiatu Węgrowskiego reprezentował Wicestarosta Marek Renik, który życzył strażakom satysfakcji z niesienia pomocy potrzebującym w duchu zachowanej 100.letniej tradycji. Wicestarosta przekazał także list gratulacyjny i praktyczny prezent w postaci profesjonalnego kombinezonu do zwalczania owadów niebezpiecznych.

W uroczystościach udział wzięli: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, mieszkańcy a także liczni przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek OSP.

Jednostka OSP w Wilczogębach powstała w pierwszej połowie 1919r, a na jej czele stał dh Józef Szczechura, pierwszy prezes Zarządu OSP.

Fot. Info Sadowne, FB/Marek Renik