10-lecie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku

10-lecie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku

Wystąpienie dyrektora MOW dr Mariusza Dobijańskiego  podczas uroczystości jubileuszowej 10-lecia Ośrodka i nadania imienia placówce (galeria: 1)

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku dnia 28 września 2017 r. obchodził 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na terenie placówki odbyła się uroczystość z udziałem władz samorządowych z terenu województwa, powiatu i okolicznych gmin, zaprzyjaźnionych placówek i instytucji oświatowych oraz wychowanków i pracowników placówki. Obchody rozpoczęły się mszą św. odprawioną na terenie ośrodka. Następnie zgromadzonych  powitał dyrektor dr Mariusz Dobijański, który podkreślał pozytywny rozwój ośrodka w duchu zaufania i współpracy, zarówno z organem prowadzącym, którym jest Starostwo Powiatowe  w Węgrowie jak też z instytucjami współpracującymi. „Zmiana i uczenie się – te słowa charakteryzują działalność ośrodka. Zadaniem placówki jest zmiana postaw i wartości młodego człowieka, który w sytuacji życiowej w jakiej się znalazł potrzebuje wsparcia i pomocy” – mówił dyrektor. Następnie wychowankowie przy akompaniamencie muzycznym przedstawili dokonania i osiągnięcia MOW-u, a także jego codzienną działalność.

Obecna na uroczystości Wicestarosta Halina Ulińska podczas swojego wystąpienia podkreślała, jak ważna i potrzebna jest działalność placówki , która wspomaga młodego człowieka w trudnej sytuacji życiowej. Podkreślała także jej duży rozwój i dążenie do polepszenia warunków funkcjonowania. Wicestarosta wręczyła list gratulacyjny z okazji Jubileuszu dyrektorowi MOW dr Mariuszowi Dobijańskiemu, przekazała także upominki od Samorządu Powiatu Węgrowskiego dla wszystkich wychowanków.  Życzenia dalszej tak prężnej działalności złożyli także: Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Mirosław Krusiewicz Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu i prof. dr hab. Tamara Zacharuk rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Obchody 10-lecia były okazją do uroczystego nadania placówce Uchwałą Rady Powiatu Węgrowskiego  imienia dr. hab. Czesława Czapówa, którą odczytała zebranym Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Sichta. Prof. dr hab. Lesław Pytka w swoim wystąpieniu przybliżył postać dr Czesława Czapówa, który był jednym z „ojców polskiej resocjalizacji” po czym odsłonięcia tablicy Patrona Ośrodka dokonali Wicestarosta Halina Ulińska i prof. dr hab. Lesław Pytka. Następnie zaproszeni goście mogli zwiedzić ośrodek, w którym obecnie przebywa około 30-tu wychowanków.

Przemówienie dyrektora MOW dr Mariusza Dobijańskiego (galeria: 2)
Wystąpienie Wicestrosty Węgrowskiego Haliny Ulińskiej (galeria: 4)
Wicestarosta Halina Ulińska i Naczelnik Wydziału Oświaty Tadeusz Krupa przekazali list gratulacyjny i upominki kierownictu ośrodka. (galeria: 5)
Prof. dr hab. Lesław Pytka przedstawił życiorys Patrona (galeria: 6)