Uroczystość otwarcia przebudowanych dróg powiatowych na terenie Gminy Wierzbno

Uroczystość otwarcia przebudowanych dróg powiatowych na terenie Gminy Wierzbno

27 lutego odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanych dróg powiatowych na terenie Gminy Wierzbno. Podczas wydarzenia oddano do użytku dwa przebudowane odcinki na drodze powiatowej nr 4244W:  Wierzbno – Karczewiec w miejscowości Wierzbno i Krypy – Karczewiec.

Pierwszą otwieraną inwestycją była przebudowana droga powiatowa nr 4244W Wierzbno – Karczewiec w miejscowości Wierzbno. Całkowita wartość zadania to 3 936 611,06 zł, w tym: środki z dotacji celowej z budżetu państwa – 2 685 545,00 zł; środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 625 533,03 zł i środki z budżetu Gminy Wierzbno - 625 533,03 zł

W  ramach inwestycji wykonano m.in.: przebudowę drogi powiatowej na odcinku 730 mb, budowę chodnika na odcinku 724 mb po stronie prawej oraz na odcinku 32 mb po stronie lewej i przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową nr 2247W, wykonano pobocze z kruszywa, zjazdy do działek znajdujących się przy drodze, wybudowano zatokę autobusową i miejsca postojowe, wymieniono przepusty pod jezdnią, odmulono i przebudowano rowy, wykonano wpusty deszczowe oraz studnie kanalizacyjne. Dokonano także montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu i wykonano oznakowanie poziome i pionowe. Wykonawcą robót budowlanych była firma P.W. WIKRUSZ Adam Witkowski. Inspektor Nadzoru Inwestorskiego: IMS PROJEKT Marek Sadłowski. Projektant: RAWAY Rafał Piotrowski.

Po oficjalnych przemówieniach Starosty Ewy Besztak i Wójta Gminy Wierzbno Emila Wąsowskiego, inwestycję  poświęcił ks. Alfred Wasiak – Proboszcz Parafii Wierzbno.

Drugą otwieraną inwestycją była przebudowana droga powiatowa nr 4244W na odcinku Krypy – Karczewiec. Całkowita wartość zadania: 4 617 133,21 zł, w tym: środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 2 840 676,11 zł; środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 1 167 740,79 zł i środki z budżetu Gminy Wierzbno – 608 716,31 zł.

Oficjalnego przecięcia wstęgi na odcinku przy Szkole Podstawowej w Krypach dokonali: Senator RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Ewa Besztak, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Przewodnicząca Rady Gminy Wierzbno Małgorzata Karczewska, przedstawiciel wykonawcy firmy ALTOR, sołtys Wsi Krypy Hanna Karczewska i sołtys wsi Karczewiec Stanisława Zemła. Inwestycja została także poświęcona przez ks. Alfreda Wasiaka.

Zakres prac obejmował: przebudowę drogi powiatowej nr 4244W na długość odcinka 1830 mb, budowę chodnika po stronie lewej na długości 1 788 mb, wykonanie pobocza z kruszywa, uporządkowanie systemu odwodnienia poprzez przebudowę istniejących rowów i przepustów, a także poprzez wykonanie ścieku przykrawężnikowego oraz rowu z korytek KKŻ, budowę 3 zatok autobusowych po stronie prawej i 3 po stronie lewej, budowę kanału technologicznego, przebudowę zjazdów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Wykonawcą robót budowlanych była firma „ALTOR” Sp. z o.o. Inspektor Nadzoru Inwestorskiego: DARFIK Firma Projektowo-Usługowa Dariusz Zbieć. Projektant: RAWAY Rafał Piotrowski.

Podczas oficjalnych wystąpień podziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak potrzebnych inwestycji, które znacznie poprawią komfort i bezpieczeństwo życia mieszkańców gminy Wierzbno i użytkowników dróg.

----------------------------------------------------------------------

W wydarzeniu udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Proboszcz Parafii Wierzbno ks. Alfred Wasiak, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, Radny Rady Powiatu Łukasz Komorowski, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Przewodnicząca Rady Gminy Wierzbno Małgorzata Karczewska wraz z radnymi, Skarbnik Gminy Marta Haładaj, Kierownik Wydziału ds. inwestycji i promocji Gminy Wierzbno Magdalena Dębowska, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowskie Marcin Gąsiorek i Wicedyrektor Michał Włodarek, przedstawiciele wykonawców firmy WIKRUSZ I firmy Altor, kierownik budowy Piotr Zembrowski, pracownicy wydziałów merytorycznych Starostwa Powiatowego w Węgrowie, przedstawiciele mieszkańców gminy na czele z sołtysami: Małgorzatą Malinowską – sołtysem Wierzbna, Stanisławą Zemłą – sołtysem Karczewca i Hanną Karczewską – sołtysem Kryp a także druhowie OSP Krypy i media.