Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 4201W Pogorzelec – Barchów

Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 4201W Pogorzelec – Barchów

19 lipca w Barchowie (gm. Łochów) odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej  nr 4201W Pogorzelec – Barchów. Realizacja inwestycji została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W wydarzeniu udział wzięli:  Senator RP - Maria Koc, kierownik Delegatury MUW w Siedlcach  - Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski-  Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu - Leszek Redosz, Burmistrz Łochowa - Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz Łochowa - Małgorzata Łotarska, Przewodniczący Rady Miejskiej Łochowa - Sławomir Ryszawa, Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, Radni Rady Powiatu i Radni Miejscy Łochowa, z-ca dyr. ZDP w Węgrowie - Michał Włodarek, przedstawiciel Wykonawcy fimy Strabag - Przemysław Makulec, Inspektor nadzoru - Mariusz Bukowski, Dyrektor PGE Dystrybucja Rejonu Energetycznego Wyszków - Jerzy Kosiorek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów - Bogusław Piątek, mieszkańcy Barchowa na czele z sołtysem i Radnym Gminy - Zbigniewem Jarcem oraz zaproszeni goście.

Po oficjalnych wystąpieniach przecięcia wstęgi dokonali: Senator RP Maria Koc, kierownik Delegatury MUW w Siedlach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, sołtys wsi Barchów i Radny Łochowa Pan Zbigniew Jarzec i przedstawiciel miszkańców.

Następnie przebudowaną drogę poświęcił ks. kanonik dr Roman Szmurło - Proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 6 064 973,48 zł, w tym:

- środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 4 156 554,72 zł,

- środki Powiatu Węgrowskiego – 954 209,39 zł,

- środki Gminy Łochów – 954 209,37 zł.

Zakres inwestycji obejmował m.in.: wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego szer. 6,0 m o długości 2 128,06 mb, wykonanie jednostronnych ciągów pieszych wyniesionych względem nawierzchni jezdni (kostka betonowa grub. 6 i 8cm) szerokości zmiennej od 2,00 m do 4,50 m; przebudowę istniejącego ciągu pieszego w obrębie dojścia do stacji PKP km 2+078,00 - 2+128,06; wykonanie jednostronnych poboczy z kruszywa łamanego szer. 1,0 m oraz pobocza utwardzonego; wykonanie zjazdów z kostki betonowej grubości 8cm; wykonanie miejsc postojowych wzdłuż DP, w obrębie świetlicy wiejskiej; wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, w  tym hybrydowego znaku aktywnego D-6 w obrębie wyniesionego przejścia dla pieszych P-10; budowę kanału technologicznego na odcinku 2 128,06 mb; wykonanie odwodnienia terenu za pomocą kanalizacji deszczowej z systemem drenarskim na odcinku 2 128,06 mb i przebudowę kolidującej sieci telekomunikacyjnej.

Widok drogi przed przebudową (galeria: 12)
Widok drogi przed przebudową (galeria: 13)