Rozstrzygnięcie XXXVII edycji konkursu "Mój Las"
12 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się rozstrzygnięcie XXXVII edycji konkursu „Mój Las”.
W wydarzeniu oprócz laureatów konkursu, którzy przybyli wraz z opiekunami szkolnymi i rodzicami, udział wzięli także: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów – Bogusław Piątek wraz z leśniczymi p. Mateuszem Jaworskim i p. Bartłomiejem Wójcickim, reprezentująca Nadleśnictwo Siedlce p. Regina Sowińska, Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – Bożena Gierej wraz z pracownikami wydziału.
W XXXVII edycji konkursu „Mój Las” 2023/2024 na szczeblu powiatowym udział wzięło 15 szkół. Do konkursu przystąpiło 145 uczniów, którzy nadesłali 145 prac. Spośród wszystkich prac komisja konkursowa zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniła po 2 prace z każdej kategorii i przekazała do Zarządu Głównego LOP w Warszawie - były to prace, które zajęły I i II miejsce.
Tematy konkursu ustalone w XXXVII edycji 2023/2024 dla każdej kategorii wiekowej:
1. kategoria I Co można zrobić z drewna
2. kategoria II Jak powstaje las
3. kategoria III Sport i turystyka w lesie
4. kategoria IV Las a społeczeństwo
Oceny prac na szczeblu powiatowym dokonała komisja konkursowa w dniu 24 stycznia 2024 r., w skład której wchodzili: Przewodniczący - Pani Regina Sowińska - specjalista służby leśnej Nadleśnictwa Siedlce, Wiceprzewodniczący - Pan Bartłomiej Wójcicki - podleśniczy Nadleśnictwa Łochów oraz członkowie komisji: Agnieszka Marciniak - z-ca Naczelnika Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa SP w Węgrowie, Pani Lucyna Kwiatkowska – starszy inspektor w Wydziale Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa SP w Węgrowie oraz Pan Tomasz Nowakowski – starszy inspektor w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie.
Wyniki konkursu:
Kategoria I:
Miejsce I - Szkoła Podstawowa w Pniewniku – Piotr Zagrodzki pod kierunkiem Pani Grażyny Lasowskiej
Miejsce II - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Anna Mech pod kierunkiem Pani Barbary Kochanowskiej
Miejsce III: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgrowie – Jan Matusik pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bardadyn
Wyróżnienia:
- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgrowie – Wojciech Izdebski pod kierunkiem Pani Magdaleny Gąsior
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Węgrowie - Paweł Molski pod kierunkiem Pani Doroty Snopczyńskiej
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Grębkowie – Zofia Głuchowska pod kierunkiem Pani Katarzyny Ksionek
- Szkoła Podstawowa w Kamionnie – Marcel Posiewka pod kierunkiem Pani Iwony Stolarz
- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku – Iga Zyśk pod kierunkiem Pani Katarzyny Zawistowskiej
- Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa „ Julin” w Kaliskach – Kacper Pasek- Grędziak pod kierunkiem Pani Edyty Nowak
- Szkoła Podstawowa w Pniewniku –Nikola Rybińska pod kierunkiem Pani Danuty Kupiec
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie – Maria Kędziora pod kierunkiem Pani Marzeny Gawor
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie – Marika Bujniak pod kierunkiem Pani Marzeny Gawor
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Łochowie – Aneta Gnaś pod kierunkiem Pani Barbary Kochanowskiej
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Łochowie –Miłosz Biernat pod kierunkiem Pani Anny Malenka
Kategoria II:
Miejsce I - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie – Anna Geras pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
Miejsce II - Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie – Bartosz Fabisiak pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
Miejsce III - Publiczna Szkoła Podstawowa w Grębkowie – Damian Łukasiak pod kierunkiem Pani Moniki Sapiaska
Wyróżnienia:
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie - Julian Grotkowski pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie - Gabriela Fedorczyk pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
- Samorządowa Szkoła Podstawowa w Liwie – Michał Wojtera pod kierunkiem Pani Bernadetty Skulimowskiej
- Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ruchnie – Amelia Duszyńska pod kierunkiem Pani Katarzyny Mroczek
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Łochowie – Miłosz Litwiniuk pod kierunkiem Justyny Kasztelan
Kategoria III:
Miejsce I - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie – Magdalena Zonik pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
Miejsce II - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie – Marta Lamparska pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
Miejsce III - Specjalny Ośrodek Szklono - Wychowawczy w Węgrowie – Izabela Brewczyk pod kierunkiem Pani Marleny Kuzak
Wyróżnienia:
- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łochowie – Lena Baranowska pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Grębkowie – Wojciech Głuchowski pod kierunkiem Pani Moniki Sapiaska
- Szkoła Podstawowa w Starejwsi – Anna Gala pod kierunkiem Sylwii Florowskiej
- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Łucja Gręda pod kierunkiem Pani Justyny Kasztelan
Kategoria IV:
Wyróżnienia:
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie- Aleksandra Gliwicka pod kierunkiem Magdaleny Cyrych