Rozstrzygnięcie XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego pn. „Bezpiecznie na wsi”

6 czerwca w Starostwie rozstrzygnięto etap powiatowy XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, który w tym roku odbył się pod nazwą „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

W rozstrzygnięciu Konkursu udział wzięli: Ewa Besztak – Starosta węgrowski, Bożena Gierej – Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, Adam Kowalczyk - Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie, Krzysztof Łukasiuk – Przedstawiciel Firmy ROLMECH Oddział w Węgrowie, Łukasz Jarkowski – Właściciel Firmy JARKOWSKI AGROHANDEL, Artur Gago – Wice-Prezes Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego w Węgrowie, Jarosław Gago – Starszy Specjalista ds. prewencji w Placówce Terenowej KRUS Węgrów – członek Komisji Konkursowej, Dorota Rosa – Starszy Specjalista ds. ubezpieczeń w Placówce Terenowej KRUS Węgrów – członek Komisji Konkursowej.

Laureatami Konkursu zostali:

Grupa I (klasy 0-III)

• I miejsce - Damian Łukasiak kl. 2 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Grębkowie,
  • II miejsce - Kamila Laskowska kl. 3 - Szkoła Podstawowa w Pniewniku,
  • III miejsce - Natalia Kodym kl. 3 - Szkoła Podstawowa w Pniewniku,
  • Wyróżnienie - Eryk Piwek kl. 1 - Szkoła Podstawowa im. E. Szymańskiego w Stoczku,
  • Wyróżnienie - Aleksandra Kielan kl. 0 - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku,
  • Wyróżnienie - Julia Matusik kl. 2 - Szkoła Podstawowa im. E. Szymańskiego w Stoczku.

Grupa II (klasy IV-VIII)

• I miejsce - Patryk Rudnik kl. 6 - Szkoła Podstawowa im. E. Szymańskiego w Stoczku,
  • II miejsce - Mateusz Wąsowski kl. 5 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krypach,
  • II miejsce - Natalia Zalewska kl. 6 - Szkoła Podstawowa w Pniewniku,
  • Wyróżnienie - Kamila Grzybowska kl. 4 - Szkoła Podstawowa im. E. Szymańskiego w Stoczku,
  • Wyróżnienie - Łucja Gręda kl. 5 - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie,
  • Wyróżnienie - Nikodem Bobrowicz kl. 5 - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie.

Prace plastyczne laureatów I miejsca z I i II grupy wiekowej zakwalifikowały się do Etapu wojewódzkiego Konkursu, którego rozstrzygnięcie odbyło się także 6 czerwca br.  w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Wśród laureatów II Etapu Konkursu znaleźli się również laureaci I miejsc I Etapu Konkursu organizowanego na terenie powiatu węgrowskiego. W II Etapie Konkursu II miejsce w I grupie wiekowej zajął Damian Łukasiak z kl. 2 Publicznej Szkoły Podstawowej w Grębkowie, w II grupie wiekowej wyróżnienie przyznano Patrykowi Rudnikowi z kl. 6 Szkoły Podstawowa w Stoczku.

Praca konkursowa Damiana Łukasiaka zakwalifikowała się do III Etapu Konkursu tj. etapu ogólnopolskiego.

Gratulujemy laureatom i wszystkim  uczestnikom Konkursu.