Rozporządzenie dotyczące Grypy Ptaków

Rozporządzenie dotyczące Grypy Ptaków

Obowiązuje rozporządzenie MRiRW z dnia 31 marca 2022r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

WE WSZYSTKICH GOSPODARSTWACH UTRZYMUJĄCYCH DRÓB NAKAZUJE SIĘ:

• ZGŁASZANIE DO POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII MIEJSC, W KTÓRYCH JEST UTRZYMYWANY DRÓB LUB INNE PTAKI (DRUK DOSTĘPNY NA STRONIE http://www.piwwegrow.e-bip.org.pl/ )
  • Utrzymywanie drobiu w izolacji od dzikich ptaków.
  • Karmienie i pojenie drobiu w zamkniętych pomieszczeniach.
  • Przechowywanie paszy i ściółki w sposób zabezpieczający przed kontaktem z gryzoniami i dzikimi ptakami.
  • Zgłoszenie do Powiatowego Lekarza Weterynarii przypadków zwiększonej śmiertelności drobiu, spadku pobierania paszy i wody, objawów nerwowych takich jak: drgawki, skręt szyi, paraliż nóg i skrzydeł lub niezborność ruchów, duszności, sinicy, wybroczyn, nagłego spadku nieśności

PIOTR DOMAŃSKI

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W WĘGROWIE