Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 10 grudnia, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się czwarte w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Obrady prowadziła Przewodnicząca Komisji - Starosta Ewa Besztak.

W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz zaproszeni Komendanci, Inspektorzy , Dyrektorzy powiatowych jednostek, służb, inspekcji  i straży. W trakcie posiedzenia omówiono następujące sprawy:

- podejmowane działania w zakresie bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego w 2019 roku przez Policję oraz powiatowe służby, inspekcje i straże ,

- bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu węgrowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej dla mieszkańców.

Komisja pozytywnie zaopiniowała dotychczasową pracę Policji, PSP oraz innych jednostek powiatowych zajmujących się bezpieczeństwem i porządkiem publicznym na terenie powiatu.

W trakcie posiedzenia Komisja zapoznała się również z  planowanymi wydatkami w zakresie realizacji  zadań związanych z porządkiem publicznym i bezpieczeństwem obywateli na terenie powiatu w 2020 roku oraz przyjęła plan pracy na kolejny rok. W sprawach różnych poruszono temat palenia papierosów przez młodzież poza terenem szkół, problem ten będzie jeszcze tematem kolejnych spotkań w tej sprawie.

Naczelnik WZK
Włodzimierz Cichocki