Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Miedzna - Wola Orzeszowska

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Miedzna - Wola Orzeszowska

Wczoraj w Woli Orzeszowskiej w gm. Miedzna w obecności mieszkańców podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej Miedzna - Wola Orzeszowska.

Umowę jako inwestor podpisała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik oraz wykonawcy Adam i Małgorzata Witkowscy właściciele Firmy Wikrusz. Koszt inwestycji to 8 489 029,00 zł, z czego 6 791 223,00 zł pochodzi z rezerwy budżetu państwa. Pozostałą kwotę dokładają do inwestycji po połowie z własnych budżetów Powiat Węgrowski i Gmina Miedzna. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2022 roku.

Na spotkaniu obecni byli również: Wójt Gminy Miedzna Tomasz Okulus, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz, Sołtys Woli Orzeszowskiej Bogusława Sołtysiak.

Zakres rzeczowy zadania:

• przebudowa drogi powiatowej na długości 2 186,52 mb,
  • wykonanie jednostronnego chodnika w obszarze zabudowanym,
  • wykonanie zjazdów,
  • wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
  • budowa kanału technologicznego,
  • wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31.5 mm
  • wykonania odwodnienia korpusu drogowego.