Zmiany w prawie o ruchu drogowym - rejestracja pojazdów

Zmiany w prawie o ruchu drogowym - rejestracja pojazdów

Informujemy, że zgodnie z wprowadzoną zmianą do ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł podlega właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, który nie rejestruje pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia oraz właściciel pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Przepisy dotyczące naliczania kar wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku.

Dla właścicieli pojazdów rejestrowanych
do dnia 30 stycznia 2020 roku nie będą wydawane decyzje o nałożeniu kary pieniężnej.

Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu

(-) Iwona Gołoś