Europejski Tydzień Mobilności 2024

Europejski Tydzień Mobilności 2024

W dniach 16 - 22 września 2024 r. odbędzie się kolejny, Europejski Tydzień Mobilności - ETM. Jest to czas, w którym w szczególny sposób promowane są inicjatywy poprawiające jakość powietrza i życia, przeciwdziałające zatłoczeniu, hałasowi i wykluczeniu społecznemu oraz optymalizujące wykorzystanie wszystkich dostępnych rodzajów transportu w naszej codziennej mobilności.

Tegoroczny temat kampanii „Współdzielenie przestrzeni publicznej” dotyczy wykorzystania ekomobilności i zapewnienia rowerzystom oraz pieszym przestrzeni, której potrzebują w miejscach publicznych, aby bezpiecznie i wygodnie się przemieszczać.

Samorząd Województwa Mazowieckiego pełniący rolę koordynatora regionalnego w naszym województwie po raz kolejny zaprasza jednostki samorządu terytorialnego (JST) do aktywnego włączenia się w kampanię ETM i zaplanowanie wydarzeń, które będą promować zrównoważony transport na terenie Państwa miasta, gminy czy powiatu.

Rejestracja JST biorących udział w ETM już trwa. Rejestrację w kampanii można dokonać na stronie http://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl.

Informacje dotyczące kampanii i konkursów ETM dostępne są na stronach:

·         EUROPEAN MOBILITY WEEK |  Home

Europejski Tydzień Mobilności (ETM) - Ministerstwo Infrastruktury - Portal Gov.pl (www.gov.pl)