Nadanie sztandaru Samorządowej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszkowie

7 czerwca w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Kornela  Makuszyńskiego w Wyszkowie (gm. Liw) miała miejsce uroczystość nadania sztandaru. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Szymański.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, celebrowaną przez Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Wyszkowie – ks. Wojciecha Zadrożnego. Następnie uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych, w tym pocztu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie i pocztu sztandarowego szkoły, przemaszerowali do świetlicy OSP, gdzie odbyły się część oficjalna i artystyczna wydarzenia.

Na początku wprowadzono poczty sztandarowe i odśpiewano Hymn Państwowy.  Następnie dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszkowie p. Hanna Żółkowska-Koper powitała zebranych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, gminnych, oświatowych, organizacji współpracujących ze szkołą, zaprzyjaźnieni dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Gminy Liw, byli dyrektorzy i pracownicy szkoły  a także fundatorzy sztandaru, nauczyciele, rodzice i uczniowie. W dalszym wystąpieniu przypomniano najważniejsze wartości, jakimi kierował się w życiu patron szkoły – Kornel Makuszyński.

Po przekazaniu sztandaru uczniom, nastąpiła jego krótka prezentacja i pierwsze ślubowanie na sztandar. Tekst przysięgi wypowiedzieli przedstawiciele wszystkich klas.

Następnie składając gratulacje społeczności szkolnej głos zabrali: Senator RP Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Szymański, Wójt Gminy Liw Katarzyna Żelazowska, Przewodniczący Rady Gminy Grębków i jednocześnie były dyrektor szkoły w Wyszkowie Ireneusz Kowalski i  kierownik  MSCDN Wydział w Siedlcach Grażyna Sobiczewska.

W drugiej części uroczystości uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w  Wyszkowie przenieśli zebranych w magiczny świat twórczości pisarza – na początku przeprowadzając z nim wywiad, a następnie prezentując niezwykle barwnych bohaterów z jego książek.

Oczywiście nie zabrakło wesołych piosenek, a także - jak na taką okoliczność przystało – Hymnu Kornelowców. Wydarzenie zakończyło się podziękowaniami i poczęstunkiem.