powiatwegrowski.pl - Strona główna

Miejskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Drukuj
(galeria: 1)

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowane przez Samorząd Miasta Węgrowa rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie z udziałem pocztów sztandarowych. Msza święta została odprawiona pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Leszka Gardzińskiego.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości we wspólnym przemarszu udali się na cmentarz, gdzie w asyście wojska nastąpiło uroczyste zapalenie zniczy przy grobie żołnierzy poległych w walkach w 1939 r.

Uroczystości poprowadził Tomasz Staręga, a apel pamięci odczytał ppor. Andrzej Wąsowski z 53. Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.